KONST / Litografier / Färglitografi 6583436
*
nr 658 3436
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -77, Interiör, 339/360, 55x70
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2010
kl 18:37:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 15:44:53
1
500 kr
26/9 15:39:57
2
350 kr
26/9 15:52:27
2
450 kr
26/9 15:53:27
2
550 kr
26/9 17:21:00
3
600 kr
27/9 14:03:20
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 658 3436
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -77, Interiör, 339/360, 55x70
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 15:44:53 | 1 | 500 kr |
26/9 15:39:57 | 2 | 350 kr |
26/9 15:52:27 | 2 | 450 kr |
26/9 15:53:27 | 2 | 550 kr |
26/9 17:21:00 | 3 | 600 kr |
27/9 14:03:20 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:54